Wkłady kominkowe wodne

Wkłady kominkowe wodne przeznaczone do instalacji wodnych. Dzięki zastosowaniu wodnego wkładu kominkowego kominek można podłączyć do instalacji CO. Wkład kominkowy wodny w instalacji wodnej spełni zadanie jak piec CO: nagrzeje grzejniki czy wodę użytkową. Wkłady kominkowe wodne w zależności od konkretnego modelu mogą być montowane zarówno w inst...

Wkłady kominkowe wodne przeznaczone do instalacji wodnych. Dzięki zastosowaniu wodnego wkładu kominkowego kominek można podłączyć do instalacji CO. Wkład kominkowy wodny w instalacji wodnej spełni zadanie jak piec CO: nagrzeje grzejniki czy wodę użytkową. Wkłady kominkowe wodne w zależności od konkretnego modelu mogą być montowane zarówno w instalacjach zamkniętych jak i otwartych.

Więcej

Wkłady kominkowe wodne 

Jest 61 produktów.

Podkategorie

  • wkłady wodne otwierane na bok

    Wodne wkłady kominkowe z jedną szybą prostą oraz wodne wkłady kominkowe z szybami bocznymi. Wodny wkład kominkowy z szybą boczną zapewni widok z boku kominka.

  • wkłady wodne otwierane do góry

    Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym z otwieraniem do góry. Mechanizm działa na zasadzie gilotyny.

  • wkłady wodne z szybami na przestrzał

    Wkłady kominkowe wodne z szybami na przestrzał. Dzięki temu możliwa staje się wizja ognia w dwóch pomieszczeniach jednocześnie lub efektowna zabudowa tzw. wyspowa.


na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 61 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 61 elementów

Wodne wkłady kominkowe

Wodne wkłady kominkowe to ciekawe i nowoczesne urządzenia grzewcze, które są sercem kominka. Cechą charakterystyczną wodnych wkładów kominkowych jest to, że podłączone są do instalacji CO w domu dzięki czemu podczas palenia w kominku ogrzewamy wodę w  tej instalacji co prowadzi do ciepłych kaloryferów. Także w przypadku wodnego wkładu kominkowego ciepło uzyskujemy na dwa sposoby: w tradycyjny sposób konwekcyjny przez szybę i kratki w obudowie kominka, a także poprzez ciepło z kaloryferów.

Wodne wkłady kominkowe są niestety droższe od ich tradycyjnych powietrznych odpowiedników. Dodatkowo w przypadku chęci zamontowania wodnego wkładu kominkowego nie obejdzie się bez dodatkowych urządzeń, dzięki którym możemy podpiąć taki wkład do instalacji CO oraz nie obejdzie się bez wizyty hydraulika. Wszystko to sprawia, że kominki wykorzystujące wodne wkłady kominkowe są znacznie droższe od ich tradycyjnych powietrznych odpowiedników.

Dla kogo więc wodne wkłady kominkowe są najlepszym wyborem?

Wodne wkłady kominkowe na pewno bardzo dobrze sprawdzą się wśród użytkowników, którzy przede wszystkim chcą ogrzać cały dom kominkiem i zamierzają też systematycznie i długo palić w kominkach. Z racji dość wysokich kosztów zakupu i instalacji wodny wkład kominkowy podpięty do CO ma szansę jakoś się "zwrócić" tylko w przypadku systematycznej eksploatacji przez całe okresy grzewcze. Dodatkowo wodne wkłady kominkowe idealnie nadają się w sytuacji gdy chcemy ogrzać cały dom kominkiem, a nie mamy możliwości wykonania systemu DGP do innych pomieszczeń (np. nie mamy strychu lub są inne komplikacje czy przeciwności do wykonania DGP), a mamy możliwość zainstalować i podpiąć wodny wkład do instalacji CO.

Dla kogo wodne wkłady kominkowe raczej nie są polecane? 

Wodne wkłady kominkowe raczej nie są polecane dla osób traktujących kominek głównie jako ozdobę, a nie źródło ogrzania całego domu i chcących przepalać w nim raz na jakiś czas rekreacyjnie dla klimatu, a nie ogrzewać cały dom przez większość lub nawet cały okres grzewczy.

Otrzymuj informacje o promocjach, nowościach czy rabatach. Na podany adres email otrzymasz kod rabatowy 3%.
prezenty

Prezenty rzeczowe

Powyżej 2000 PLN otrzymasz użyteczny prezent rzeczowy. Szczegóły. 

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

Powyżej 1100 PLN dostawa 0 zł w każde miejsce w Polsce.

Rabaty

Rabat 6% na dzień dobry

Zapłać przelewem bankowym (rabat 3%) i zapisz się na newsletter (rabat 3%). [Są pewne wyjątki w sklepie]

Możliwość negocjacji

Możliwość negocjacji

Gdzieś jest taniej lub otrzymałeś lepszą ofertę? Skontaktuj się z nami.

X
Rabat 10%* tylko do 31.05!
8 24 60
dni godz min sek

Rabat automatycznie nalicza się w koszyku!*
*Regulamin promocji.