Wszystkie urządzenia grzewcze znajdujące się w naszej ofercie spełniają europejskie normy emisyjne zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego tzw. Ekoprojekt / Ecodesign.
Brak produktów
Do darmowej dostawy brakuje 1 100,00 zł
Do darmowej dostawy brakuje 1 100,00 zł
Filtruj rozwiń/schowaj całość
Ładowanie...
Kratki kominkowe i anemostaty do dystrybucji zimnego i gorącego powietrza z kominka. Różne kratki kominkowe o różnych wymiarach do zastosowania w przypadku obudowy kominkowej. Kratki kominkowe niezbędne są praktycznie w każdym kominku. Wybór konkretnych kratek kominkowych uzależniony jest od konkretnych preferencji, warunków montażowych oraz od ...
Kratki kominkowe i anemostaty do dystrybucji zimnego i gorącego powietrza z kominka. Różne kratki kominkowe o różnych wymiarach do zastosowania w przypadku obudowy kominkowej. Kratki kominkowe niezbędne są praktycznie w każdym kominku. Wybór konkretnych kratek kominkowych uzależniony jest od konkretnych preferencji, warunków montażowych oraz od mocy wkładu kominkowego.
Podkategorie
Kratki kominkowe prostokątne do dystrybucji zimnego i gorącego powietrza kominka.
Kratki kominkowe typu luft do dystrybucji zimnego i gorącego powietrza kominka.
Kratki wentylacyjne DECCO pełnią funkcję zakończenia kanałów rozprowadzających ciepłe powietrze z kominka lub rewizyjną. Charakteryzują się nowoczesnym designem i wysoką jakością wykonania.
Kratki kominkowe to wbrew pozorom bardzo ważny element zabudowy kominkowej. To właśnie dzięki kratkom kominkowym w obudowie kominka następuje odpowiednia cyrkulacja powietrza. Na dole obudowy kominkowej montuje się kratki przez które zimne powietrze jest zasysane do obudowy, a na górze zabudowy montuje się kratki przez które gorące powietrze dociera do pomieszczenia. Brak zastosowania kratek kominkowych lub ich nieodpowiednie dobranie może mieć poważne konsekwencje w postaci znacznego przegrzania zabudowy i uszkodzenia elementów kominka.
Kratki kominkowe mają różne kształty, kolory i rozmiary. Kształt i kolor kratek kominkowych dobieramy na podstawie własnych preferencji i własnej subiektywnej opinii. Natomiast rozmiar kratek (pod względem ich pola czynnego) powinien być dobrany odpowiednio do wkładu kominkowego i uzależniony jest od mocy konkretnego wkładu. Większość producentów wkładów kominkowych w instrukcjach, opisach lub specyfikacjach podaje jakie pole czynne powinny mieć kratki wlotowe i wylotowe. Zwykle wymagane pole czynne kratek kominkowych wlotowych jest mniejsze niż wymagane pole czynne kratek kominkowych wylotowych.
Jeśli jakiś producent wkładów kominkowych nie podaje wymaganych pól czynnych można też skorzystać z wzoru do obliczenia wymaganego minimalnego pola czynnego kratek kominkowych wlotowych i wylotowych. Wzory poniżej.
moc wkładu w kW x 50 = minimalne pole czynne wszystkich kratek wlotowych
moc wkładu w kW x 70 = minimalne pole czynne wszystkich kratek wylotowych
Kratki kominkowe mogą mieć kształt tradycyjny jak kratki prostokątne z siatką lub kształt tzw. LUFT. Kratki typu luft wyglądają trochę nowocześniej i wnętrze zabudowy nie przebija się przez nie w takim stopniu jak w kratkach prostokątnych. Kratki luft mają kształt podłuży, są zwykle niskie i długie dzięki czemu nie ma potrzeby zastosowania siatki. Kratki luft mogą być też narożne do zamontowania w narożniku co bardzo dobrze komponuje się w kominkach z szybą boczną. Kratki LUFT narożne mają dwa ramiona gdzie jedno ramie znajduje się na froncie obudowy, a drugie na jej boku.
Podczas wyboru kratek kominkowych należy też pamiętać (w szczególności podczas wyboru dolnych kratek), że mają one pewną głębokość i muszą wpasować się na dole zabudowy, gdzie często za obudową znajdują się podstawy od wkładów kominkowych czy puszki dolotu powietrza.
Powyżej 1100 PLN dostawa 0 zł w każde miejsce w Polsce.
Zapłać przelewem bankowym (rabat 3%) i zapisz się na newsletter (rabat 3%). [Są pewne wyjątki w sklepie]
Gdzieś jest taniej lub otrzymałeś lepszą ofertę? Skontaktuj się z nami.