Żeliwne wkłady powietrzne

Żeliwne wkłady kominkowe przeznaczone do instalacji powietrznych. Zbuduj kominek i wybierz żeliwny wkład kominkowy. Głównymi zaletami żeliwnych wkładów kominkowych są przystępna cena oraz parametry grzewcze (długość oddawania ciepła). Żeliwne wkłady kominkowe to wysokiej jakości solidne produkty.

Żeliwne wkłady powietrzne 

Jest 90 produktów.

Podkategorie

  • otwierane na bok

    Żeliwne wkłady kominkowe otwierane tradycyjnie na bok. Znajdują się tutaj wkłady z szybami prostymi czy z bocznym przeszkleniem. Wkład kominkowy z szybą boczną zapewnia efektowny widok ognia z boku kominka. Wkład kominkowy z dwiema szybami bocznymi zapewnia widok ognia z 3 stron kominka.

  • otwierane do góry

    Żeliwne wkłady kominkowe z drzwiczkami podnoszonymi (gilotyna). Wkład kominkowy z drzwiczkami podnoszonymi jest oryginalny, a podnoszone drzwiczki (gilotyna) dodatkowo ułatwiają eksploatację. Wkład kominkowy z drzwiczkami podnoszonymi dodaje wyjątkowego uroku oraz znacznie ułatwia eksploatację kominka.

  • z szybami na przestrzał

    Żeliwne wkłady kominkowe z szybami na przestrzał to wkłady kominkowe z szybami po obu stronach wkładu (vis a vis)Wkład kominkowy z szybami na przestrzał ma szybę od frontu i od tyłu. Ogień we wkładzie kominkowym z szybami na przestrzał widoczny jest z dwóch stron kominka.


na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 90 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 90 elementów

Żeliwne wkłady kominkowe

Żeliwne wkłady kominkowe to jedne z najstarszych stosowanych urządzeń grzewczych. Żeliwo od dawna wykorzystywane jest w branży grzewczej ze względu na swoje wspaniałe właściwości grzewcze: stosunkowo długo się nagrzewa ale też i długo oddaje ciepło do pomieszczenia. Dlatego żeliwne wkłady kominkowe przez wielu uznane są za przodujący typ wkładów kominkowych stosowanych w kominkach.

Ze względu na właściwości grzewcze żeliwa nie ma potrzeby aby żeliwne wkłady kominkowe miały stosowane wyłożenia paleniska np. szamotem czy ceramiką. Żeliwne wkłady kominkowe same w sobie mają odpowiednie właściwości grzewcze i nie ma potrzeby stosowania dodatkowych wkładek w palenisku w celu uzyskania odpowiednich parametrów grzewczych.

Obecnie nowoczesne żeliwne wkłady kominkowe nie odbiegają parametrami emisyjnymi od wkładów stalowych. Jednak wybór żeliwnych wkładów kominkowych jest coraz mniejszy ze względu na zyskujące coraz większą popularność wkłady stalowe. Jest dość spory wybór tradycyjnych kombinacji żeliwnych wkładów kominkowych ale w przypadku chęci wyboru większych opcji kombinacji mamy znacznie mniejszy wachlarz wyboru żeliwnego wkładu kominkowego.

Żeliwny wkład kominkowy zatem sprawdzi się głównie dla osób, którym zależy na bardzo dobrych parametrach grzewczych i mniejszej preferencji wybrania kombinacji i opcji dodatkowych takich jak np. gilotyna (drzwiczki otwierane do góry) czy podwójna szyba.

Otrzymuj informacje o promocjach, nowościach czy rabatach. Na podany adres email otrzymasz kod rabatowy 3%.
prezenty

Prezenty rzeczowe

Powyżej 2000 PLN otrzymasz użyteczny prezent rzeczowy. Szczegóły. 

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

Powyżej 1100 PLN dostawa 0 zł w każde miejsce w Polsce.

Rabaty

Rabat 6% na dzień dobry

Zapłać przelewem bankowym (rabat 3%) i zapisz się na newsletter (rabat 3%). [Są pewne wyjątki w sklepie]

Możliwość negocjacji

Możliwość negocjacji

Gdzieś jest taniej lub otrzymałeś lepszą ofertę? Skontaktuj się z nami.

X
Rabat 10%* tylko do 30.04!
8 24 60
dni godz min sek

Rabat automatycznie nalicza się w koszyku!*
*Regulamin promocji.