W dniach 14.06-24.06 kontakt telefoniczny z naszym sklepem jest niemożliwy. Zamówienia realizowane są w standardowym trybie. Zalecamy składanie zamówień przez sklep online. Wszelkie sprawy i zapytania prosimy kierować na adres email: sklep@wkladykominkowe.net.pl

Rury spalinowe

Oferujemy wysokiej jakości systemy spalinowe renomowanych i certyfikowanych firm. Rury spalinowe to elementy niezbędne zarówno w przypadku piecyków wolnostojących jak i kominków. 

Rury spalinowe 

Jest 172 produktów.

Podkategorie


na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 172 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 172 elementów

Rury spalinowe

Rury spalinowe to nieodłączny element zarówno piecyków wolnostojących jak i kominków. Dzięki rurom spalinowym podłączamy urządzenie grzewcze do dostępnego komina. Rury spalinowe stosowane jako przyłącza do kominów to zwykle grube rury stalowe malowane na czarno. Rura spalinowa czarna ma zwykle grubość około 2 mm. Taka grubość rur i elementów spalinowych gwarantuje odpowiednią wytrzymałość termiczną.

W skład najpopularniejszych elementów spalinowych możemy rozróżnić: rury o różnej długości, kolanka spalinowe o różnym kącie, redukcje czy przejścia do kominów.

Oczywiście wykaz niezbędnych elementów spalinowych i rur spalinowych niezbędnych do montażu danego urządzenia zależy od indywidualnych warunków montażowych na miejscu, od wysokości na jakiej jest wejście do komina, od średnicy dostępnego komina i sposobu usytuowania urządzenia względem komina. Jednak najpopularniejszym zestawem elementów spalinowych niezbędnych do podłączenia urządzenia do komina jest zwykle: rura spalinowa 1m, rura spalinowa 0,5m, kolano spalinowe nastawne 90 stopni oraz przejście do komina. W znacznej większości wskazany wyżej zestaw elementów to podstawowy zestaw do montażu ewentualnie indywidualnie rozszerzony o dodatkowe elementy czy rury spalinowe.

Rury spalinowe czarne jak wspomnieliśmy stosowane są jako przyłącza urządzeń do komina i powinny być stosowane wewnątrz pomieszczeń. W żadnym wypadku takie rury spalinowe czarne nie powinny być traktowane jak elementy kominowe montowane na zewnątrz budynku. Komin to zupełnie inna rzecz i jest niezależnym elementem od rur spalinowych czarnych, które powinny posłużyć tylko jako przyłącze urządzenia grzewczego do komina.

Otrzymuj informacje o promocjach, nowościach czy rabatach. Na podany adres email otrzymasz kod rabatowy 3%.
prezenty

Prezenty rzeczowe

Powyżej 2000 PLN otrzymasz użyteczny prezent rzeczowy. Szczegóły. 

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

Powyżej 1100 PLN dostawa 0 zł w każde miejsce w Polsce.

Rabaty

Rabat 6% na dzień dobry

Zapłać przelewem bankowym (rabat 3%) i zapisz się na newsletter (rabat 3%). [Są pewne wyjątki w sklepie]

Możliwość negocjacji

Możliwość negocjacji

Gdzieś jest taniej lub otrzymałeś lepszą ofertę? Skontaktuj się z nami.

X
8 24 60
dni godz min sek
Rabat 7-10%* na kominki KAWMET tylko do 27.06! Zobacz kominki kawmet
Rabat wliczony w ceny promocyjne wybranych produktów
Rabat 10%* na kominki! tylko do 27.06!
Rabat automatycznie nalicza się w koszyku.
*Regulamin promocji.