W dniach 14.06-24.06 kontakt telefoniczny z naszym sklepem jest niemożliwy. Zamówienia realizowane są w standardowym trybie. Zalecamy składanie zamówień przez sklep online. Wszelkie sprawy i zapytania prosimy kierować na adres email: sklep@wkladykominkowe.net.pl

Kategorie
rozwiń/schowaj całość

cenne profity
gwarancja rzetelności

Czy biokominek daje ciepło?

Czy biokominek daje ciepło?

Czy biokominek daje ciepło?

Wiele osób zastanawia się i pyta czy biokominek daje ciepło. Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Jak najbardziej biokominek oddaje ciepło do pomieszczenia. Moc biokominka różni się natomiast w zależności od typu i modelu jednak średnio moce biokominków wahają się w okolicach 1-3 kW. Z jednej strony może wydawać się to niewiele, natomiast z drugiej jest to przeciętnie tyle co średni domowy grzejnik w instalacji CO. 

Skoro biokominek daje ciepło to czy można nim ogrzać mieszkanie lub dom?

Biokominki to głównie urządzenia dekoracyjne. Oczywiście biokominek oddaje ciepło do pomieszczenia jednak nie powinno się ich montować jako źródło ogrzewania. Bardziej można potraktować to jako okazyjne dogrzanie jednego pomieszczenia np. wieczorem, kiedy napawamy się magią żywego ognia z biokominka.

Dlaczego biokominek daje ciepło ale nie ogrzejemy nim domu czy mieszkania?

Przyczyn jest kilka. Po pierwsze z biokominka nie rozprowadzimy ciepła do innych pomieszczeń niż to w którym jest zamontowany biokominek, a moc biokominków jest nie wystarczająca do większych powierzchni. Po drugie pojemniki na biopaliwo mają ograniczoną pojemność, a po każdym wygaszeniu przed ponownym zalaniem należy upewnić się, że biopojemnik jest wystudzony co wiąże się z przymusowym czasem wygaszenia około 1-2 godzin. Po trzecie są to urządzenia które nie są dostosowane do ciągłego palenia co wiąże się też ściśle z punktem drugim. Po czwarte koszt biopaliwa (pomimo tego, że biopaliwo jest nawet kaloryczniejsze niż drewno) nie jest bardzo niski. Wszystko to sprawia, że z założenia pomimo iż biokominek daje ciepło nie nadaje się jako źródło ogrzewania.

Wobec tego jak podejść do tego, że biokominek daje ciepło, ale nie nadaje się jako źródło ogrzewania?

Biokominek po prostu należy potraktować głównie jako przedmiot dekoracyjny, a to, że biokominek daje ciepło do pomieszczenia jest dodatkowym walorem przy okazji cieszenia oka żywym płomieniem. Nie powinniśmy jednak rozważać biokominka jeśli głównie chodzi nam o walory grzewcze. W tej sytuacji polecane są tradycyjne kominki lub piece wolnostojące.

Otrzymuj informacje o promocjach, nowościach czy rabatach. Na podany adres email otrzymasz kod rabatowy 3%.
prezenty

Prezenty rzeczowe

Powyżej 2000 PLN otrzymasz użyteczny prezent rzeczowy. Szczegóły. 

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

Powyżej 1100 PLN dostawa 0 zł w każde miejsce w Polsce.

Rabaty

Rabat 6% na dzień dobry

Zapłać przelewem bankowym (rabat 3%) i zapisz się na newsletter (rabat 3%). [Są pewne wyjątki w sklepie]

Możliwość negocjacji

Możliwość negocjacji

Gdzieś jest taniej lub otrzymałeś lepszą ofertę? Skontaktuj się z nami.

X
8 24 60
dni godz min sek
Rabat 7-10%* na kominki KAWMET tylko do 27.06! Zobacz kominki kawmet
Rabat wliczony w ceny promocyjne wybranych produktów
Rabat 10%* na kominki! tylko do 27.06!
Rabat automatycznie nalicza się w koszyku.
*Regulamin promocji.